26
Úno

Naší novou adoptivní dívkou je od listopadu 2014 Nithya Lopes z Indie. Je jí 14 let, má čtyři sestry, Nithya je nejmladší z nich. Otec Farask pracuje jako námezdní dělník, matka Lucy se stará o domácnost; jejich situace je ale ztížena zdravotními problémy otce. Nythia bydlí s rodinou v Hosadu, vyznávají křesťanské náboženství. Doma Nythia pomáhá s uklízením. Nithya navštěvuje Sharavanti High School, chodí do osmé třídy, její oblíbený předmět je kannadština.

Žáci vyrobili a napsali Nithyi přání k Vánocům a krátký dopis, věříme, že ji potěší zejména v této předvánoční době. Zároveň se těšíme na dopis od ní, a také další podrobnosti, které nám o sobě napíše.

 

Výtěžek z vánočního jarmarku

V pondělí 4.12. 2017  pořádal Obecní úřad Merklín rozsvícení vánočního stromku. Žáci naší školy pod záštitou Spolku rodičů uskutečnili již tradičně při té příležitosti vánoční jarmark vlastních výrobků. Celkem se vybralo 5 831,- Kč, náklady na zakoupení materiálu a potřeb k výrobě byly 785,- Kč. Zbývající část  ve výši 5 046,- Kč bude použita v rámci projektu Adopce na dálku, kde přispíváme již několik let na podporu studia indických dětí.

Děkujeme všem, kteří si vánoční výrobky zakoupili a tím podpořili tento projekt.

 

Adopce na dálku dívky Anesshy v letech 2008 – 2014

V roce 2014 dosáhla dívka Anessha, kterou jsme několik let podporovali, 16 let a své studium ukončila. Jen těžko si dovedeme představit, že bychom v tomto věku vstupovali do života. Děkovala nám, že alespoň do této doby mohla chodit do školy, což přispělo ke zlepšení její situace. Anesshu, žijící v Indii, jsme podporovali od roku 2008 formou Adopce na dálku. Pro adopci na dálku se rozhodli žáci školy při jednáních Školního parlamentu. Aneesha navštěvovala vládní ZŠ Neriya, chtěla se stát učitelkou, má čtyři sourozence. Její matka je negramotná, navíc chronicky nemocná – musí užívat drahé léky. Otec se po úrazu těžce pohybuje, což jej omezuje v hledání zaměstnání – většinou pracuje jako nádeník. Rodina žije pouze z jeho platu. Aneesha se mohla vzdělávat díky naší podpoře.